CORPSCENE

Так уже повелося, що копірайтером зараз називають практично будь-яку людину, пов’язану з написанням текстів за гроші. Якщо поглянути в суть терміна з оглядкою на історію, то копірайтер – це творець рекламних текстів. Автори, які з нуля створюють SEO-тексти, або інформаційні статті, скоріше відносяться до веб-райтерів. https://wizardsdev.com/ Зарплата копірайтера безпосередньо залежить від кількості виконаних замовлень та місця роботи. Зрозуміло, що початківець копірайтер-фрілансер буде отримувати за свою роботу на порядок менше досвідченого фахівця, який працює у великому рекламному агентстві. Це відіграє роль у багатьох інших формах копірайтингу.

Як стати копірайтером

Існує велика гнучкість, і ви можете взяти багато вакансій, які вам зручні. Ви можете працювати для багатьох клієнтів одночасно на теми, які вам подобаються. Наприклад, на теми, пов’язані безпосередньо із сферами інтересів чи захоплень виконавця. Ніщо не заважає взяти і будь-яку іншу, але на початку написання статей краще вибирати більш знайомі галузі знань.

Як стати копірайтером? І чи варто?

Роль може грати не тільки вартість або якість товару/послуги, але і менш помітні фактори, що ховаються десь всередині. Чим швидше копірайтер зможе розібратися з цим питанням, тим якісніше у нього вийде текст. Спирайтеся на факти і цифри, а не лийте воду – читачі цього не люблять. Порівняння копірайтеру краще подавати у вигляді таблиці – це збільшує наочність і спрощує сприйняття інформації з боку. Не обходиться без списків з нумерацією або простими пунктами.

Як стати копірайтером

Та справа не тільки у знанні орфографії або пунктуації. Знання принципів SEO та веб-аналітики (перш за все, Google Analytics) також неоціненне. Також конкурентною перевагою буде вміння працювати у графічних редакторах та програмах відеомонтажу. Крім цього, необхідно ефективно орієнтуватися у світі соціальних мереж та бути у курсі останніх тенденцій.

Скільки заробляє копірайтер?

Необхідно тільки вміння грамотно складати фрази і дотримуватися логіку розповіді. Якщо ви вмієте писати докладно, гладко і без помилок, то цілком можете спробувати свої сили в цій роботі. Провідні фахівці в галузі копірайтингу зазвичай охоче відповідають на запитання новачків і діляться лайфхаками. Вони часто нагадують тематику статей, за які добре платять фрілансерам. Навчаючись у цікавих вам авторів, ділитесь з ними своїми роботами.

А може, створювали контент для волонтерського інтернет-проекту чи бізнес-ресурсу приятеля? Посилання на авторські роботи дозволять при нагоді продемонструвати ваші письменницькі здібності. Якщо таких посилань немає, заведіть блог прямо зараз. Виберіть тему до душі, виявіть творчий підхід та публікуйте тексти, які можна буде показати потенційним клієнтам.

Вивчіть 6 основних навичок копірайтингу

Тут ви будете працювати під керівництвом редактора, який підказуватиме і працюватиме над кожною статтею. Після такої «школи» ви зможете вакансія copywriter самі вникнути в будь-який бізнес, будь-яку тематику і написати про це. Пролистайте стрічку замовлень будь-якої біржі контенту.

  • Навчання ефективному спілкуванню за допомогою письма – це постійний процес.
  • Деяким копірайтерам більше підходить віддалена робота фрілансера, коли він сам регулює кількість витраченого часу для виконання наданого йому завдання.
  • Так, при написанні статей на замовлення копірайтер пов’язаний умовами, виставленими замовником, і повинен дотримуватися термінів виконання замовлення.
  • Для копірайтера це особливо актуально, так як місце його роботи – дім.

Адже задоволений клієнт буде рекомендувати вас своїм знайомим та партнерам, або звернеться ще раз із новими проєктами. Для багатьох дистанційна робота вдома через інтернет в комфортних умовах є приємним доповненням до можливості працювати за вільним графіком. Окрім того, це економія часу і грошей, які традиційний працівник витрачає роками і в великих кількостях, щоб дістатися до офісу. Ціль марафонів — залучити нову аудиторію, «прокачати» персональний бренд, привернути увагу підписників до платного продукту, монетизувати свої знання. Відповідно марафони можуть бути як платними, так і безоплатними. Інший варіант – робота з агентством чи інтернет-видавництвом.

Запуск власного бізнес-копірайтингу

З часом ви можете підняти рейтинг, зібрати позитивні відгуки, здати тест на підвищення кваліфікації. Тоді ваш заробіток на статтях збільшиться в 3-5 разів, як це було у мене. Онлайн-курси англійської або іншої мови є популярними у сфері корпоративного навчання, підвищення кваліфікації та самовдосконалення. Якщо ви мрієте про власну онлайн-школу, розпочніть із мінікурсів на кшталт “Forming and Using Verb Tenses”, “Modal Verbs” тощо. Зібравши фідбек студентів, ви можете розширювати лінійку курсів. Під час вебінару експерт говорить і демонструє інформацію зі свого екрана.

Оптимальна тривалість уроку — 5-10 хвилин, щоб не перевантажити студента великою кількістю нової інформації. З огляду на жорстку конкуренцію в галузі цифрового маркетингу, приділіть особливу увагу побудові свого особистого бренду. Для цього вам знадобиться власний сайт, блог із якісними статтями й активність у соцмережах. Це тренінги тривалістю від 3 до 30 днів, які передбачають високу залученість аудиторії та практичні завдання. Популярний майданчик для цього формату — Instagram. До списку також можна додати необхідність постійного навчання, освоєння нових навичок і розширення кругозору, особливо в області продукту, любов до слів і творчості.

Ну і, звичайно ж, копірайтер повинен мати аналітичний склад розуму в поєднанні з бурхливою фантазією і здатністю нестандартно мислити. Ці навички стануть у нагоді під час написання тексту, щоб матеріал вийшов логічно збудованим, але при цьому не сухим, як бухгалтерський звіт. Ви також можете почати добровільно писати для онлайн-журналу чи сайту новин.

Лектори курсу не тільки дають базу для початківця, а й також правильно ставлять акценти на найдієвіших інструментах для досвідчених спеціалістів. Уміння адаптуватися до різних аудиторій і стилів письма є однією з найважливіших навичок копірайтера. У багатьох випадках ви отримуєте короткий опис цільової аудиторії та контексту. Але іноді ви можете вирішити це для себе на основі своїх досліджень. Спробуйте писати електронні листи, листи, публікації в блогах, статті та будь-який інший тип письмового вмісту, щоб ви могли розвивати свій стиль і навички. Ви також можете працювати в конкретних компаніях як внутрішній копірайтер.

Які навички потрібні фрілансеру-копірайтеру?

Як підказує практика, досвід написання статей набагато важливіше теоретичних знань. Для того, щоб стати хорошим автором, не потрібно мати літературну освіту, а от бути частково бізнесменом, маркетологом, економістом, знати комп’ютерні програми потрібно. У великому сучасному світі копірайтингу складно виділити кращих, рейтинг змінюється щодня. Велика кількість копірайтерів працюють з компаніями-посередниками, які знаходять клієнтів і передають завдання авторам з інструкцією для написання текстів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *